Vzdelávacie materiály: Vretenica severná

vipera-berus_0Koncom roku 2012 sme dokončili ďalšie vzdelávacie materiály, ktoré majú pomôcť laickej verejnosti bližšie spoznať a pochopiť naše plazy. Tentokrát sme si vybrali konkrétny druh, a to najviac v bulvárnych médiách spomínanú, vretenicu severnú (Vipera Berus).

 

Po predošlých projektoch kedy sme vytvorili viacero všeobecných materiálov na tému plazy žijúce na Slovensku( plagáty o plazoch SR ), sme sa rozhodli zamerať sa na konkrétny druh. Azda najčastejšie v médiách spomínaným, u laickej verejnosti obávaným druhom je náš jediný jedovatý had -  vretenica severná. Práve vretenica je najviac odsudzovaným a prenasledovaným hadom. Pod vplyvom médií, náboženstva a všeobecne strachu z neznámeho, sa stala prenasledovanou a zabíjanou. Často nato doplácajú aj neškodné druhy, ktoré verejnosť nevie odlíšiť a preventívne zabije aj tie.

 

 

S cieľom uviezť všetky nepravdy a polopravdy o našej vretenici sme spravili nasledovné letáky. Vyšli v náklade cca. 6000ks a budeme sa ich snažiť distribuovať do kľúčových regiónov Slovenska kde je situácia pre vretenicu a jej podobné hady najhoršia. Cieľovou skupinou určite budú školy a iné vzdelávacie inštitúcie ale aj bežný obyvatelia.

 

 

Ak máte o tieto plagáty záujem, neváhajte nás kontaktovať na mail plazyunas@plazyunas.com

Komentáre

  1. [...] Ak Vás táto problematika zaujíma, tu nájdete viacero zaujímavostí o vretenici –  http://plazyunas.com/aktivity/vzdelavacie-materialy-vretenica-severna/ [...]

  2. Dávid.Prievalsky hovorí:

    Zdravim vás priaťelov plazov som vášnivi milovnik plazov.Ale bohu žial nemam až tolko volneho času,profesionalne sa venujem včelarstvu.Mam 21.rokov mam zaujem o plagati kolko stoja a kde ich ziskam.Spozdravom David